Rzeszów, 16 czerwca 2026 r.
16 czerwca 2026 r. w Rzeszowie odbyło się LII Ogólne Zgromadzenie Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych połączone z Konferencją Regionalną PSST poświęconą zagadnieniom wspierania rozwoju przedsiębiorczości, współpracy samorządów z instytucjami otoczenia biznesu oraz aktualnym wyzwaniom stojącym przed jednostkami samorządu terytorialnego.
Obrady Ogólnego Zgromadzenia otworzył Przewodniczący Zarządu PSST, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. W trakcie posiedzenia członkowie Stowarzyszenia przyjęli porządek obrad, dokonali wyboru Prezydium oraz Komisji Wnioskowej, a następnie zapoznali się ze sprawozdaniem Zarządu PSST z działalności za 2025 rok.


W poniedziałek, 23 marca 2026 r., w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyła się Konferencja Regionalna PSST, podczas której przedstawiciele samorządów z regionu spotkali się, aby omówić aktualne wyzwania oraz możliwości rozwoju jednostek samorządu terytorialnego.


Rzeszów, 23 marca 2026 r.

23 marca 2026 r. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyło się LI Ogólne Zgromadzenie Stowarzyszenia, będące jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu organizacji. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z regionu, stanowiąc okazję do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenia kierunków na przyszłość.

 

XXXI Podkarpacka Konferencja Samorządów Terytorialnych 
Arłamów, 16-17 września 2025 r. 

W dniach 16-17 września w Arłamowie, odbyła się XXXI Podkarpacka Konferencja Samorządów Terytorialnych. Spotkanie, które zgromadziło przedstawicieli gmin, powiatów i instytucji z całego regionu, miało szczególny charakter – połączone zostało z obchodami jubileuszu 25-lecia Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. 
W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Zarządu PSST oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.


Konferencja Regionalna PSST 
Rzeszów, 18 czerwca 2025 r. 
Z udziałem ekspertów, zaproszonych gości oraz członków naszego stowarzyszenia, w dniu 18 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się Konferencja Regionalna PSST. Tematem przewodnim były – spółdzielnie energetyczne – i szanse jakie w związku z nimi pojawiają się dla samorządów. Temat referowali m.in. prof. Mariusz Ruszel – Prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Grzegorz Kwaśny – ekspert ds. energetyki. O sprawach podatkowych związanych z OZE mówili przedstawiciele firmy Deloitte: Mariusz Malaka – Starszy Manager oraz Łukasz Ruta – Partner Associate w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte. Temat związany z tworzeniem, funkcjonowaniem i rozwojem spółdzielni energetycznych będzie konturowany na szkoleniu dla przedstawicieli samorządów zaplanowanym na dzień 25 czerwca br.