Rzeszów, 23 lutego 2024 r.
XLVII Ogólne Zgromadzenie Stowarzyszenia odbyło się 23 lutego 2024 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Podczas obrad przejęto plan pracy Stowarzyszenia na 2024 r. oraz budżet PSST na 2024 r.  Delegaci XLVII OZS zatwierdzili przyznaną Panu Jackowi Rożkowi – Wicestaroście Tarnobrzeskiemu, Złotą Honorową Odznakę PSST za zasługi dla samorządu terytorialnego.
W trakcie spotkania wieloletni Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek pożegnał się z samorządowcami i podziękował za długoletnią współpracę oraz życzył wszystkim startującym w najbliższych wyborach wygranej w pierwszej turze.
Przewodniczący XLVII OZS, Władysław Ortyl również podziękował samorządowcom za dotychczasową współpracę i życzył powodzenia w zbliżających się wyborach.

Po zakończeniu OZS odbyła się konferencja NOWE WYMIARY KULTURY  w ramach projektu „Podkarpacka kultura bez barier”. Jest to międzynarodowy projekt, który ma na celu wsparcie i rozwój przedsiębiorczości lokalnych twórców, artystów, instytucji dziedzictwa kulturowego i ośrodków kultury z 5 gmin.
Konferencja została zorganizowana przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin przy współpracy Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.
W trakcie spotkania zaprezentowane zostały następujące tematy:
- Lipowe deski i przedwojenna szkoła, czyli jak ożywić tradycję drzeworytu sprzed 200 lat?
- Samofinansujaca się kultura – norweskie dobre praktyki współpracy samorządów z biznesem.
- Fundusze EOG: cele, obszary wsparcia, współpraca z podmiotami z Państw - Darczyńców i możliwości pozyskania środków.
Podczas konferencji zaserwowane zostały norweskie przekąski oraz norweski obiad.

Zdjęcia: PSST