II Samorządowy Bal Charytatywny w ramach II Ogólnopolskiego Forum Samorządowego,
10 lutego 2018 r. Jasionka k/Rzeszowa,
Po raz drugi w G2A Arenie odbył się Samorządowy Bal Charytatywny. Dochód z tego wydarzenia trafi w całości do podopiecznych podkarpackiego hospicjum. Organizatorami Balu były Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Odbywający się w ramach II Forum Samorządów Bal Charytatywny zgromadził niemal 300 gości. Tradycyjnie rozpoczął się polonezem prowadzonym przez parę tancerzy, których strój nawiązywał do roku 1918, w którym odradzała się polska państwowość. Tuż po nim, prowadzący: Katarzyna Szewerniak oraz Krzysztof Wanio zaproslili gości do licytacji. Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów był m.in. grawerton przedstawiający Belweder - przekazany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wylicytować można było broszkę, w której na posiedzenia rady ministrów przychodziła premier Beata Szydło. Były akcenty sportowe: piłka z podpisami kadrowiczów Nawałki oraz kolacja z trenerem Developresu Rzeszów Lorenzo Micellim. Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich przekazał ciupagę, która wedle zapewnień dotychczasowego właściciela mogła służyć także rozstrzyganiu skomplikowanych sporów. Mroki lutowej nocy rozjaśniła lampa "Łukasiewicza", podarowana przez marszałka Władysława Ortyla.
59 810 zł - tyle wyniósł dochód z II Podkarpackiego Samorządowego Balu Charytatywnego. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Oprawę muzyczną zapewnili Sasha Strunin & Gary Guthman Jazz Show, Freeborn Brothers oraz Bardzo Dobra Kapela.
Tekst:  Michał Mielniczuk

LINK DO ZDJĘĆ i WIDEO
Zdjęcia: M.Mielniczuk
Video: S.Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP