Spotkanie opłatkowo – noworoczne, 
12 stycznia 2018 r. – Sala audytoryjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

12 stycznia 2018 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne współorganizowane przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.
W spotkaniu z przedstawicielami podkarpacki samorządów udział wzięli m.in. J.E. Ks. Arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski, J.E. Ks. Jan Wątroba Biskup Rzeszowski wraz z duchowieństwem, podkarpaccy parlamentarzyści, radni województwa, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele wyższych uczelni z Podkarpacia, szefowie instytucji wojewódzkich, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z samorządami, przedstawiciele podkarpackich związków zawodowych. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był nowo powołany minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Przybyłych na spotkanie powitała Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki. Składając zgromadzonym życzenia noworoczne, wojewoda podkreśliła, że spotkanie jest okazją do podziękowania przedstawicielom podkarpackich samorządów za profesjonalną i oddaną pracę, a także za aktywność w różnych dziedzinach życia społecznego.
Dziękuję za kolejny rok efektywnej współpracy. Życzę Państwu mnóstwa inspiracji oraz osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów,  zwłaszcza Tych, które służyć będą wzmocnieniu potencjału Podkarpacia – powiedziała wojewoda.
Marszałek Władysław Ortyl powitał wszystkich słowami:
Spotykamy się w tym miejscu, jako wspólnota, jako wielka rodzina, którą tworzymy w ramach Podkarpackiego Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Ta instytucja poprzez popularyzację idei samorządności oraz zaangażowanie w projekty samorządowe, stale działa na rzecz zwiększenia potencjału gospodarczego i społecznego Podkarpacia.
W swoim noworocznym wystąpieniu marszałek podkreślił, że takie spotkania służą dialogowi na rzecz Podkarpacia:
Cieszę się, że możemy spotkać się w tak zaszczytnym gronie, by złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia i na tematy istotne dla regionu oraz lokalnych społeczności. To ważne, by przy takich okazjach, móc porozmawiać wspólnie dyskutować o sprawach ważnych dla Podkarpacia i jego mieszkańców – powiedział Władysław Ortyl.
Przemawiając do zebranych, marszałek wskazywał na miniony rok, jako niezwykle ważny dla Podkarpacia pod kątem inwestycyjnym. Mówił o rozwoju infrastruktury drogowej, a także rekordowych środkach na ochronę zdrowia:
Uroczystość ta była okazją do przekazania noworocznych życzeń. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem, który pobłogosławił ks. bp Jan Wątroba.
W imieniu Parlamentarzystów życzenia noworoczne wszystkim obecnym złożył Poseł na Sejm RP Wojciech Buczak.
Uczestnicy spotkania wysłuchali kolęd, w wykonaniu kwartetu smyczkowego w składzie Natalia Musz, Anna Siciak, Kornelia Ignas, Katarzyna Bochenek – Meisner oraz Jadwiga Kot – Ochał – sopran.
Po uroczystości – na zaproszenie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla – uczestnicy spotkania wzięli udział w rzeszowskiej premierze spektaklu „Popiełuszko” w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, w reżyserii Jana Nowary.

 

Zdjęcia: PSST