20 stycznia 2015 r. - Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

  • Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne 2015
 • 20 stycznia 2015 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowo - noworoczne, którego współorganizatorami byli: Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska.
 • W spotkaniu udział wzięli m. in. Małgorzata Chomycz - Śmigielska - Wojewoda Podkarpacki, Grażyna Borek - Wicewojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Zarządu PSST wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele duchowieństwa na czele z Ks. Infułatem Józefem Sondejem, Ks. Prałatem Janem Delektą - Proboszczem Katedry Rzeszowskiej, Duszpasterzem Samorządów, Ks. Prałatem Stanisławem Słowikiem - Dyrektrem Caritas Diecezji Rzeszowskiej, podkarpaccy parlamentarzyści, radni województwa podkarpackiego, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie z województwa podkarpackiego, oraz przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych, rektorzy wyższych uczelni, szefowie instytucji wojewódzkich i podległych samorządowi województwa.

  Uroczystość rozpoczął Zygmunt Nowak prowadzący nasze samorządowe spotkanie, który słowem wstępu przypomniał o dwóch zbliżających się ważnych datach w 2015 r. tj. 25-lecie odrodzonej samorządności terytorialnej w Polsce oraz 15-lecie utworzenia Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, następnie przedstawił program uroczystego spotkania.

  W klimat kolędowania wprowadzili wszystkich obecnych uczniowie Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dydni, która działa od 2012 r. i jest pierwszą szkołą muzyczną powstałą w gminie wiejskiej w województwie podkarpackim. Uczniowie wykonali kolędy i pastorałki na różnych instrumentach muzycznych, m.in.: saksofon, klarnet, flet, akordeon, i skrzypce. Utwór "Tańce robotów" cz. IV wykonał wybitnie uzdolniony uczeń 3 klasy - 9-letni Filip Siwiecki, który jest laureatem czterech konkursów regionalnych i ogólnopolskich oraz dwóch konkursów międzynarodowych. Obecnie zakwalifikował się do konkursów akordeonowych w Berlinie i Wiedniu.
  W drugiej części koncert kolędy z różnych stron świata zaprezentował Sanocki Chór Kameralny.
  W jego repertuarze znajdują się różnorodne utwory od renesansu po współczesność. Chór ma duże osiągnięcia muzyczne, nagrody w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzyki sakralnej.

  Koncert zachwycił wszystkich zgromadzonych, którzy wraz z chórem zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

  Wszystkich gości i uczestników spotkania powitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Przewodniczący Zarządu PSST, gratulując wszystkim obecnym przedstawicielom samorządów wyboru na nową kadencję:

  Chciałbym pogratulować wszystkim samorządowcom, którzy zostali wybrani na nową kadencję. Jest to ważny z punktu widzenia samorządu moment, w którym rozpoczynamy wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego. Wszystkie środki, które trafią w tym czasie do województwa, muszą zostać efektywnie wykorzystane. Dlatego dziś to państwu przypada ważna rola pracy na rzecz swoich samorządów. Pozostaje mi jedynie życzyć państwu sukcesów w służbie publicznej, którą pełnicie, gdyż to one staną się świadectwem dobrze spełnionego obowiązku w samorządach. - życzył Władysław Ortyl

  Życzenia dla wszystkich władz i pracowników samorządowych przekazała również Pani Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz - Śmigielska.

  Następnie Ks. Prałat Jan Delekta i Ks. Prałat Stanisław Słowik wygłosili słowo do zebranych pobłogosławili opłatki, którymi, składając sobie życzenia, podzielili się wszyscy obecni.  Zdjęcia: PSST

  Zdjęcia: UMWP