30 maja 2012 r.

  • Dzień Samorządu Terytorialnego 2012 /cz. II/
  • liczba uczestników - ok. 200 osób
  • zaproszeni goście: parlamentarzyści z województwa podkarpackiego, radni województwa podkarpackiego, prof. Jerzy Stępień b. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Teresa Kubas - Hul - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Dariusz Sobieraj - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Lucjan Kuźniar - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Inspektor Zdzisław Stopczyk - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, płk SG Waldemar Skarbek - Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, st. bryg. Bogdan Kuliga - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele mediów,
  • druga część uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Polańczyku była również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Podczas uroczystej gali Złotą Honorową Odznaką PSST uhonorowany został Pan Jerzy Stępień - były Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a Srebrną Honorową Odznakę PSST za zasługi dla samorządu terytorialnego za poziomie lokalnym i regionalnym wręczono Panu Józefowi Rzepce - Burmistrzowi Brzozowa. Nagrodzono również zwycięzców XII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, której współorganizatorem jest Tygodnik Regionalny "Nowe Podkarpacie". Tegoroczna edycja plebiscytu przebiegała pod hasłem "Nasza gmina/nasze miasto/nasz powiat po pierwszym roku nowej kadencji". Laureatami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej /za 2011 rok/ zostały następujące samorządy:
   • w kategorii "powiaty" - Powiat Jasielski - Starosta Jasielski - Adam Kmiecik
   • w kategorii "miasta powyżej 35 tys." - Miasto Krosno - Prezydent Miasta Krosna - Piotr Przytocki /odebrał Tomasz Soliński - Wiceprezydent/
   • w kategorii "miasta i gminy do 35 tys." - Miasto i Gmina Głogów Małopolski - Burmistrz Głogowa Małopolskiego - Paweł Baj
   • w kategorii "gminy" - Gmina Tryńcza - Wójt Gminy Tryńcza - Ryszard Jędruch
   Laureaci otrzymali: statuetkę Podkarpackiej Nagrody Samorządowej oraz dyplomy i wieczne pióro od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podczas uroczystej konferencji wręczono także wyróżnienia:

   1. za najlepszą samorządową stronę internetową:
    1. w ocenie internautów najlepsze strony internetowe posiadają:
     • kategoria "miasto" - Miasto i Gmina Głogów Małopolski,
     • kategoria "gmina" - Gmina Świlcza,
     • kategoria "powiat" - Powiat Lubaczowski;
    2. w ocenie profesjonalnego jury najlepsze strony internetowe posiadają:
     • kategoria "miasto" - Miasto Krosno,
     • kategoria "gmina" - Gmina Zarszyn,
     • kategoria "powiat" - Powiat Leżajski;
   2. dla Liderów Samorządności (te samorządy, które kolejno w ostatnich trzech latach /2009 - 2011/ były nieprzerwanie nominowane do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej):
    • Miasto Sanok - Burmistrz Wojciech Blecharczyk,
    • Gmina Dębica - Wójt Stanisław Rokosz,
    • Ustrzyki Dolne - Burmistrz Henryk Sułuja,
    • Miasto Rzeszów - Prezydent Tadeusz Ferenc,
    • Miasto Krosno - Prezydent Piotr Przytocki,
    • Powiat Dębicki - Starosta Władysław Bielawa,
    • Miasto i Gmina Kolbuszowa - Burmistrz Jan Zuba,
    • Powiat Ropczycko - Sędziszowski - Starosta Stanisław Ziemiński;
   3. Najpopularniejszemu wójtowi, burmistrzowi, burmistrzowi/prezydentowi i staroście Podkarpacia w 2011 r. (którzy uzyskali najwięcej sms-ów w głosowaniu organizowanym przez Tygodnik Regionalny "Nowe Podkarpacie"):
    • Jerzy F. Adamski - Wójt Gminy Dydnia,
    • Małgorzata Salacha - Burmistrz Gminy i Miasta Kołaczyce,
    • Andrzej Wyczawski - Burmistrz Miasta Jarosławia,
    • Zygmunt Błaż - Starosta Brzozowski.


[>>List z Kancelarii Prezydenta RP<<]
[>>Wystąpienie Przewodniczącego PSST z okazji DST<<]
[>>Istota decentralizacji - współczesne wyzwania, Jerzy Stępień<<] (Prezentacja Power Point, 6,7 MB)

 

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Previous Next Play Pause
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
 Zdjęcia: Andrzej Józefczyk, Tygodnik Regionany NOWE PODKARPACIE