26 maja 2012 r. - Rzeszów

  • Dzień Samorządu Terytorialnego 2012 /cz. I/
  • liczba uczestników - ok. 200 osób;
  • zaproszeni goście: parlamentarzyści z województwa podkarpackiego, Alicja Wosik - Wicewojewoda Podkarpacki, Zarząd i radni województwa podkarpackiego z Teresą Kubas - Hul - Przewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marek Jastrzębski - Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej i straży granicznej;
  • uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego rozpoczęły się w Kościele Farnym w Rzeszowie uroczystą Mszą Św. w intencjach podkarpackich samorządów pod przewodnictwem Ks. Infułata Józefa Sądeja. Słowo do samorządów na początku Mszy św. wygłosił Ks. Kazimierz Górny - Biskup Rzeszowski. Oprawę liturgiczną dał Chór Męski "ECHO" z Przeworska. Po Mszy św. ulicami Rzeszowa do Hali Widowiskowej na Podpromiu - przy dźwiękach orkiestr dętych z Przeworska i Tryńcza - przemaszerowała parada przedstawicieli samorządów terytorialnych naszego województwa z herbami, flagami, insygniami i sztandarami poszczególnych samorządów; paradę otwierała delegacja samorządu województwa, a następnie w barwnym korowodzie delegacje samorządów powiatów wraz z delegacjami poszczególnych samorządów miast i gmin; pochód ubarwiały grupy folklorystyczne. Paradę zamykała liczna grupa gospodarzy - Miasta Rzeszowa z delegacjami zagranicznymi jego miast partnerskich z marżoretkami i dziewczęcą orkiestrą dętą z VI LO w Rzeszowie.
  • podczas uroczystości połączonej z otwarciem Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej EKOGALA wręczone zostały nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia /25 osób - po jednej osobie z każdego powiatu/.

    Lista laureatów nagrody:

    Lp.
    POWIAT
    (miasto na prawach powiatu)
    IMIĘ I NAZWISKO LAUREATA
    MIEJSCE ZAMIESZKANIA
    KLASA,
    SZKOŁA
    1. bieszczadzki Adam Steciuk Ustrzyki Dolne VI klasa Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Zespole Szkół Publicznych - Narciarskiej szkole Sportowej
    2. brzozowski Ewelina Rybczak Jasionów IV klasa Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. KEN w Brzozowie
    3. dębicki Szymon Szostak Bobrowa Wola II klasa Gimnazjum w Bobrowej
    4. jarosławski Aleksandra Nieprzecka Jarosław III klasa I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaj Kopernika w Jarosławiu
    5. jasielski Krzysztof Krysa Jasło III klasa Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle
    6. kolbuszowski Robert Norbert Skowroński Kolbuszowa III klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bytnara w Kolbuszowej
    7. krośnieński Michał Daniłowicz Targowiska III klasa Społecznego Gimnazjum w Targowiskach
    8. leski Rafał Darasz Lesko II klasa Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku
    9. leżajski Marzena Rzeszutko Wierzawice III klasa Gimnazjum w Zespole Szkół w Wierzawicach
    10. lubaczowski Michał Chmielowiec Wola Wielka III klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie
    11. łańcucki Bartłomiej Michna Wysoka Łańcucka II klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie
    12. mielecki Konrad Snopkowski Mielec III klasa Gimnazjum nr 4 w ZS nr 2 w Mielcu
    13. niżański Marek Mierzwa Rudnik n/Sanem III klasa Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku n/Sanem
    14. przemyski Michał Kopyt Torki II klasa Gimnazjum i. J. Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce
    15. przeworski Damian Lalowicz Rożniatów IV klasa Technikum w ZS Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
    16. ropczycko-sędziszowski Łukasz Dunaj Ropczyce III klasa Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach
    17. rzeszowski Tomasz Lech Laskówka II klasa Technikum w ZS Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
    18. sanocki Rafał Pałacki Tarnawa Górna III klasa Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnowie Dolnej
    19. stalowowolski Angelika Stelmach Turbia II klasa Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Turbi
    20. strzyżowski Marlena Kudła Niebylec VI klasa Szkoły Podstawowej w ZS im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu
    21. tarnobrzeski Piotr Ordon Jadachy II klasa Gimnazjum w ZS w Jadachach
    22. Miasto Krosno Paulina Agnieszka Janusz Głowienka III klasa I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie
    23. Miasto Przemyśl Michał Sekuła Przemyśl III klasa Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich w Przemyślu
    24. Miasto Rzeszów Kacper Mroczek Rzeszów III klasa III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
    25. Miasto Tarnobrzeg Daniel Szczepanik Tarnobrzeg II klasa Gimnazjum nr 3 im. por. Józefa Sarny w Tarnobrzegu
  • wyróżnienia wręczono również laureatom konkursu IX Podkarpackiego Forum Lokalnej Prasy Samorządowej - nagrody otrzymały następujące czasopisma:
    - Brzozowski Miesięcznik Społeczno - Kulturalny "Wiadomości Brzozowskie",
    - Pismo Społeczno - Kulturalne "Kurier Sokołowski"

    [>>Wystąpienie Przewodniczącego Zarządu PSST<<]


    01
    02
    03
    04
    05
    06
    07
    08
    09
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    32
    33
    34
    35
    Previous Next Play Pause
    01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

    Zdjęcia: Magdalena Kłak