Rzeszów, maj 2020 r.

W zaistniałej sytuacji spowodowanej rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 prezydium Zarządu naszego Stowarzyszenia podjęło decyzję o przekazaniu części środków finansowych na zakup materiałów ochrony osobistej, preparatów do dezynfekcyjnych czy chemii gospodarczej do wykorzystania dla zabezpieczenia przed zachorowaniem osób w tej chwili najbardziej zagrożonych - podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Środki te zostały pozyskane ze Związku Wzajemności Członkowskiej „Samorządów Terytorialnych Województwa Podkarpackiego”, który został powołany przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Wsparcie rzeczowe dla Domów Pomocy Społecznej znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego zostało przypisane adekwatnie do liczby osób znajdujących się pod opieką 54 DSP w naszym województwie.
Walka z zagrożeniem epidemicznym wywołanym chorobą COVID-19 wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi, dlatego wierzymy, że okazana przez nasze Stowarzyszenie pomoc przyczyni się do lepszej ochrony życia i zdrowia najbardziej zagrożonych mieszkańców naszego województwa.    


Załącznik:

Wykaz wsparcia dla DPS-ówpdf ico


Podziekowania:

1. DPS w Lubaczowiepdf ico

2. DPS w Krowicy Lasowejpdf ico

3. DPS w Łącepdf ico

4. DPS w Parkoszupdf ico

5. DPS w Przeworskupdf ico

6. DPS w Rzeszowiepdf ico

9. DPS w Prałkowcachpdf ico

10. DPS w Nowej Dębiepdf ico

11. DPS w Tarnobrzegupdf ico

12. DPS w Kołaczycachpdf ico

13. DPS w Piskorowicach - Mołyniachpdf ico

14. DPS w Rudzie Różanieckiejpdf ico

15. DPS w Wysockupdf ico