Ogólnopolskie Noworoczne Spotkanie Samorządów,
I Samorządowy Bal Charytatywny

4 lutego 2017 r., Centrum Wystawienniczo – Kongresowe G2A Arena w Jasionce/k Rzeszowa

4 lutego 2017 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyło się Ogólnopolskie Noworoczne Spotkanie Samorządów.
Gościem honorowym była pani Premier Beata Szydło oraz Markku Markkula Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów UE. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów z całej Polski, ministrowie, parlamentarzyści oraz wielu gości, którzy w Rzeszowie debatowali o przyszłości Europy w kontekście nowej kampanii „Rozważania nad Europą” i relacjach na poziomie rząd – samorząd w perspektywie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Podczas spotkania zaprezentowany został ranking zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. Na podstawie badań przeprowadzonych przez zespół prof. Eugeniusza Sobczaka, opartych na jego autorskiej metodyce, przedstawiona została lista laureatów z Województwa Podkarpackiego. Zwycięzcami rankingu zostało miasto Krosno, miasto i gmina Głogów Małopolski oraz gmina Trzebownisko.
Ranking 10 najlepszych gmin miejskich, miejsko – wiejskich i wiejskich.

 
GMINY MIEJSKIE GMINY MIEJSKO - WIEJSKIE GMINY WIEJSKIE

 

1. Krosno
2. Rzeszów
3. Mielec
4. Sanok
5. Łańcut
6. Jasło
7. Stalowa Wola
8. Dębica
9. Jarosław
10. Przemyśl

 

1. Głogów Małopolski
2. Nowa Dęba
3. Lesko
4. Nisko
5. Boguchwała
6. Kolbuszowa
7. Iwonicz-Zdrój
8. Rymanów
9. Ropczyce
10. Zagórz

 

1. Trzebownisko
2. Krasne
3. Horyniec-Zdrój
4. Gorzyce
5. Medyka
6. Dębica
7. Solina
8. Świlcza
9. Krościenko Wyżne
10. Czarna Łańcucka


Zwieńczeniem samorządowego spotkania był I Samorządowy Bal Charytatywny na rzecz pomocy podopiecznych Hospicjum dla Dzieci.
W zabawie uczestniczyło ponad 300 osób w tym przedstawiciele władz, biznesu i kultury.
Podczas balu dokonano licytacji cennych i wyjątkowych darów. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się: pióro z dedykacją od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pióro premier Beaty Szydło, kosz kosmetyków naturalnych i obraz od Uzdrowiska Rymanów a także coś dla fanów sportu: koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, piłka Vive Tauron Kielce oraz koszulka Asseco Resovii. Oprócz rzeczy oddanych na licytację wystawiono kilkanaście obrazów sprzedawanych poza aukcją.
Dzięki ofiarności uczestników zebrano ponad 44 tys. zł, które zostały przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Współorganizatorami balu było Województwo Podkarpackie oraz Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.


Materiały przygotowano na podstawie relacji ze spotkania znajdującej się na stronie internetowej Województwa Podkarpackiego przygotowanej przez Monikę Konopkę.

 

 

 


Zdjęcia: Michał Mielniczuk, Daniel Kozik