2 – 6 grudnia 2016 r., Bruksela,
Wyjazd do Brukseli na zaproszenie Pana Stanisława Ożoga Posła do Parlamentu Europejskiego.
Wyjazd do Brukseli był nagrodą ufundowaną przez Pana Posła Stanisława Ożoga dla najzdolniejszej podkarpackiej młodzieży wyróżnionej w konkursie „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia” oraz władz samorządowych z Podkarpacia – nominowanych i zwycięzców w konkursie „Podkarpacka Nagroda Samorządowa”. Oba te konkursy są integralną częścią uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego, które od 16 lat organizuje Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Uczestnicy zwiedzili zabytki Gandawy m.in. Zamek Gerarda Diabla, Katedrę, sukiennice, wieżę miejską, uczelnie i szkoły, z których słynie ta prowincja Belgii.
W poniedziałek wszyscy byli gośćmi Parlamentu Europejskiego poznając jego funkcjonowanie oraz pracę posłów. Wraz z Panem Posłem Stanisławem Ożogiem zwiedzili Parlament m.in. salę Plenarną gdzie wszyscy mogli poczuć atmosferę największego na świecie ponadnarodowego parlamentu.
Po zakończeniu wizyty w Parlamencie przyszedł czas na zwiedzanie historycznej dzielnicy Brukseli ze starym rynkiem, katedrą i uroczymi uliczkami. Podczas zwiedzania nie mogło zabraknąć wizyty u Manneken Pis, czyli Siusiającego chłopca, którego wizerunek jest symbolem Brukseli oraz  Jeanneke Pis Siusiającej dziewczynki.
Po udanych zakupach i smacznej kolacji, pełni niezapomnianych wrażeń, uczestnicy wycieczki wyjechali w podróż powrotną do Polski.

 

Zdjęcia: BIURO POSELSKIE POSŁA DO PE Stanisława Ożoga