lipiec 2009 r. - Ropczyce

Dofinansowanie wypoczynku dzieci z Brahiłowa na Ukrainie.

Dofinansowanie wypoczynku 15 uczniów z Brahiłowa na Ukrainie, którzy w dniach 13 - 22 lipca 2009 r. przebywali w Gminie Ropczyce, w miejscowości Mała. Organizatorem wypoczynku była Gmina Ropczyce, zaś współorganizatorami przedsięwzięcia - Towarzystwo Przyjaciół Małej w Małej, Zespół Szkół w Małej, grupa motocyklistów z całej Polski związana ze zlotami motocyklistów organizowanymi w Małej oraz Fundacja Polsko - Amerykańska wspierająca działania na rzecz Polonii na Wschodzie.

Zespół Szkół w Małej na czas pobytu gości z Ukrainy przygotował bogaty program, który obejmował m.in. wspólne zajęcia i zabawy z polskimi dziećmi z Małej, konkursy, zawody sportowe, wycieczki rowerowe /m.in. do Głobikowej/ i autokarowe /m.in. Kraków, Łańcut, Zakopane/.

Wspólny wypoczynek dzieci ukraińskich i polskich przyczynił się do ich integracji kulturalnej i oświatowej, a rezultatem spotkana było nawiązanie współpracy i przyjaźni pomiędzy partnerami: Brahiłowem i Małą. Wypoczywające w Gminie Ropczyce dzieci z Brahiłowa miały okazję zwiedzenia wielu ciekawych miejsc Polski, w tym województwa podkarpackiego oraz poznać tradycje i obyczaje polskich rodzin.