3 października 2008 r. - Warszawa - Laureaci VII edycji Konkursu "Gmina Fair Play"

3 października 2008 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie a następnie wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.

Do udziału w VII edycji konkursu zgłosiło się 159 samorządów z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 157 gmin, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną uzyskując tym samym tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play" 2008 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

Wśród nagrodzonych gmin znalazło się 17 samorządów z województwa podkarpackiego, w pięciu przewidzianych przez regulamin kategoriach tj. gmin wiejskich, miasteczek i małych miast, średnich miast, dużych miast i gmin turystycznych.

Statuetkę "Gmina Fair Play" otrzymało 7 gmin, w tym w kategorii dużych miast - Miasto Rzeszów.

Po raz trzeci przyznano także nagrody specjalne - Złote Statuetki "Gmina Fair Play" 2008 , które otrzymało 14 gmin. Wśród nagrodzonych samorządów z naszego województwa znalazły się: Miasto Dębica, Miasto Krosno , Miasto Rzeszów, Miasto i Gmina Kolbuszowa oraz Gmina Jarosław .

Spośród nagrodzonych gmin w VII edycji konkursu wyłoniono także te, które szczególnie wyróżniają się w swojej kategorii. Wyróżnienia honorowe otrzymało 17 gmin , w tym z województwa podkarpackiego - Gmina Dębica.

W tegorocznej edycji przyznano również tytuł "Złota Lokalizacja Biznesu". Otrzymały ją 33 gminy. Nagroda przyznawana jest tym samorządom, które przez trzy kolejne lata rozwijały się, realizowały zamierzone cele i przedsięwzięcia inwestycyjne oraz brały udział w programie spełniając jego wymogi uzyskując tym samym certyfikat "Gmina Fair Play". Tytuł "Złota Lokalizacja Biznesu" z naszego województwa otrzymały Miasto Jarosław i Gmina Żyraków .

Tytuł i Certyfikat Gmina Fair Play otrzymały również: Miasto Tarnobrzeg, Miasto Lubaczów, Gmina Cisna, Gmina Lesko, Gmina Lutowiska, Gmina Pawłosiów, Gmina Solina, Gmina Świlcza i Gmina Tryńcza.

 

Laureatom gratulujemy!