logo 150

Inicjatywy lokalne na rzecz kształtowania zielonej infrastruktury na obszarach Natura 2000 w Karpatach

Konkurs organizowany jest w ramach projektu LIFE pt. Green-Go! realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa (w strukturze Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska)
Załączniki:
- Informacja o projekcie pdf ico
- Opis projektu pdf ico

Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym Regulamin i Formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej projektu: www.zielonainfrastruktura.karpatylacza.pl/konkurs

Dzień Samorządu Terytorialnego 2018,
8 czerwca 2018 r., Rzeszów,
• liczba uczestników  – ok. 300 osób
• goście: parlamentarzyści z województwa podkarpackiego, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Radni Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego - Przewodniczący Zarządu PSST, wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, Ks. Kanonik Andrzej Stopyra – Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego – Duszpasterz Samorządów Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, Ks. Prałat Stanisław Szczupak – Proboszcz Parafii Farnej w Rzeszowie, przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej i straży granicznej, Zygmunt Cholewiński – Honorowy Przewodniczący PSST, członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej poprzednich kadencji, dyrektorzy departamentów UMWP w Rzeszowie oraz jednostek organizacyjnych województwa podkarpackiego, partnerzy medialni i biznesowi;

• uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego rozpoczęły się w Kościele Farnym w Rzeszowie Mszą Św. w intencjach podkarpackich samorządów pod przewodnictwem Ks. Infułata Wiesława Szurka, który wygłosił również homilię skierowaną do przedstawicieli samorządów. Oprawę muzyczną przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy – kapelmistrz Edward Myłek.  Po Mszy Św. ulicami Rzeszowa do sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury - przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy wraz z Grupą Marżoretek „Finezja” z Tryńczy - przemaszerowała parada przedstawicieli samorządów terytorialnych naszego województwa z herbami, flagami, insygniami i sztandarami poszczególnych samorządów, przemarsz zamykała liczna delegacja Miasta Rzeszowa na czele z Orkiestrą Szałamaistek i Zespołem Marżoretek „INCANTO”
• podczas uroczystości wręczone zostały Honorowe Odznaki PSST, które z rąk Przewodniczącego Zarządu PSST - Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Zygmunta Cholewińskiego - Honorowego Przewodniczących PSST otrzymali nagrodzeni samorządowcy /lista osób nagrodzonych znajduje się w zakładce „Odznaka”/
• wręczone zostały również nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych "Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia" /25 osób - po jednej osobie z każdego powiatu/

 

 LP.

 POWIAT
(miasto na prawach powiatu)

 IMIĘ I NAZWISKO LAUREATA

 KLASA
  SZKOŁA

 1.

 Miasto Krosno

  Konrad Maksymilian Pawlik

 Klasa III – profil matematyczno – fizyczny
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

 2.

 Miasto Przemyśl

  Wiktoria Markiewicz

 Klasa VII Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu

 3.

 Miasto Rzeszów

  Arkadiusz Bujak

 Klasa II H II Liceum Ogólnokształcącego im. płk Leopolda Lisa – Kuli w Rzeszowie

 4.

 Miasto Tarnobrzeg

  Karolina Wawrzkiewicz

 Klasa II A LO w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu

 5.

 Powiat Bieszczadzki

  Przemysław Kaczmaryk

 Klasa III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych

 6.

 Powiat Brzozowski

  Julia Ślazyk

 Klasa III Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 w Izdebkach

 7.

 Powiat Dębicki

  Paweł Malisz

 Klasa II AT Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

 8.

 Powiat Jarosławski

  Emilia Natalia Matrejek

 Klasa II M Liceum w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu

 9.

 Powiat Jasielski

  Kamil Gajewski

 Klasa III B I Liceum Ogólnokształcącego im Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

 10.

 Powiat Kolbuszowski

  Katarzyna Kopeć

 Klasa III Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczej Woli

 11.

  Powiat Krośnieński

  Samanta Wójcik

  Klasa II C Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu

 12.

  Powiat Leski

  Wojciech Konik

  Klasa VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych

 13.

  Powiat Leżajski

  Paweł Danak

  Klasa II B Gimnazjum w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Dolnym

 14.

  Powiat Lubaczowski

  Marcin Krzemiński

  Klasa II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie

 15.

  Powiat Łańcucki

  Klaudia Gołojuch

  Klasa III A Technikum w Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie

 16.

  Powiat Mielecki

  Arkadiusz Kopacz

  Klasa III B Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych

 17.

  Powiat Niżański

  Katarzyna Chrapko

  Klasa II C Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku

 18.

  Powiat Przemyski

  Sławomir Mokrzycki

  Klasa III Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie

 19.

  Powiat Przeworski

  Martyna Fołta

  Klasa II C Liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w  Przeworsku

 20.

  Powiat Ropczycko-Sędziszowski

  Kamil Kurowski

  Klasa III TMS (technik mechatronik) w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

 21.

  Powiat Rzeszowski

  Michał Machowski

  Klasa I Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

 22.

  Powiat Sanocki

  Szymon Marszałek

  Klasa II C Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zagórzu

 23.

 Powiat Stalowowolski

  Damian Beszczyński

  Klasa II A Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stalowej Woli

 24.

 Powiat Strzyżowski

  Julia Kuczek

  VII c Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej z oddziałami dwujęzycznymi w Strzyżowie

 25.

  Powiat Tarnobrzeski

  Maria Żaczek

  Klasa III C Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie

 

• nagrodzono zwycięzców XVIII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, której organizatorem jest Tygodnik Regionalny "Nowe  Podkarpacie".
Laureatami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej zostały następujące samorządy:
- w kategorii "powiat" – Powiat Jarosławski – Starosta Jarosławski – Tadeusz Chrzan
- w kategorii "miasta i miasta/gminy" – Miasto Sanok – Burmistrz Miasta Sanoka – Tadeusz Pióro
- w kategorii "gmina" – Gmina Tuszów Narodowy – Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz
Laureaci otrzymali: statuetkę Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, dyplomy oraz wieczne pióra od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Podczas uroczystej konferencji wręczono także wyróżnienia:

1.    Za najlepszą samorządową stronę internetową:
a) w ocenie internautów najlepsze strony internetowe posiadają:
- kategoria "miasto" – Miasto Jarosław,
- kategoria "gmina" – Gmina Wiązownica,
- kategoria "powiat" – Powiat Jarosławski.
b) w ocenie profesjonalnego jury najlepsze strony internetowe posiadają:
- kategoria "miasto" – Miasto Jasło,
- kategoria "gmina" - Gmina Tryńcza,
- kategoria "powiat" - Powiat Rzeszowski.

2. Dla Liderów Samorządności (te samorządy, które kolejno w ostatnich trzech latach były nieprzerwanie nominowane do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej):
- Powiat Rzeszowski - Starosta Józef Jodłowski.

3. Najlepszy samorządowy fanpage na Facebook:
- kategoria "miasto" - Miasto Rzeszów,
- kategoria "gmina" - Gmina Lubaczów,
- kategoria "powiat" - Powiat Mielecki.

Podczas Uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki wręczyła odznaczenia państwowe oraz nagrody w konkursie pn. Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae.

Załączniki:

List Marka Kuchcińskiego - Marszałka Sejmu RPpdf ico
List Elżbiety Łukacijewskiej - Posła do Parlamentu Europejskiegopdf ico
List Bogdana Rzońcy - Posła na Sejm RPpdf ico
List Krystyny Wróblewskiej - Posła na Sejm RPpdf ico
List Ewy Stachury - Kruszewskiej - Prezesa Zarządu T.U.W. TUWpdf ico
Artykuł z gazety Nowe Podkarpaciepdf ico