3 czerwca 2016 r., Rzeszów
Dzień Samorządu Terytorialnego 2016,
• liczba uczestników - ok. 280 osób;
• goście: parlamentarzyści z województwa podkarpackiego, Witold Lechowski - Wicewojewoda Podkarpacki, Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, Jerzy Cypryś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Radni Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego - Przewodniczący Zarządu PSST, Bogdan Romaniuk - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Ks. Proboszcz Krzysztof Gołąbek – Duszpasterz Samorządów Diecezji Rzeszowskiej, Ks. Prałat Jan Szczupak – Proboszcz Parafii Farnej w Rzeszowie, Mieczysław Janowski, Marek Jastrzębski - Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej i straży granicznej, Zygmunt Cholewiński – Honorowy Przewodniczący PSST, członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej poprzednich kadencji, partnerzy medialni: Józef Matusz – Dyrektor TVP S.A. Oddział w Rzeszowie, Edyta Kluk – Wisz – Dyrektor Programowy Polskiego Radia Rzeszów oraz partnerzy biznesowi: Ewa Zgłobicka – Dyrektor PBS w Sanoku, Agata Szubart – T.U.W. „TUW” br. W Rzeszowie, Ryszard Rzym - Prezes ZETO Sp. z o.o., Ryszard Król – Dyrektor Poczty Polskiej o/Rzeszów, Józef Folcik – Dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A ZEW – Solina Myczkowce w Solinie, dyrektorzy departamentów UMWP w Rzeszowie oraz jednostek organizacyjnych województwa podkarpackiego;

• uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego rozpoczęły się w Kościele Farnym w Rzeszowie uroczystą Mszą Św. w intencjach podkarpackich samorządów pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Jana Wątroby – Biskupa Rzeszowskiego, który wygłosił homilię skierowaną do przedstawicieli samorządów. Oprawę muzyczną wykonała Leska Orkiestra Dęta pod batutą Kapelmistrza Władysława Teśniarza, funkcjonująca przy Bieszczadzkim Domu Kultury. Po mszy św. ulicami Rzeszowa do sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury - przy dźwiękach orkiestr - przemaszerowała parada przedstawicieli samorządów terytorialnych naszego województwa z herbami, flagami, insygniami i sztandarami poszczególnych samorządów. Paradę otwierała Leska Orkiestra Dęta z Leska, za nią szły poczty sztandarowe na czele ze sztandarem Województwa Podkarpackiego, a następnie w barwnym korowodzie podążały delegacje samorządów. Paradę zamykała liczna grupa przedstawicieli Miasta Rzeszowa;
• podczas uroczystości wręczone zostały Honorowe Odznaki PSST, które z rąk Przewodniczącego Zarządu PSST - Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Zygmunta Cholewińskiego - Honorowego Przewodniczącego PSST otrzymali: Barbara Jankiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Adam Woś – Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Krzysztof Klecha – Wójt Gminy Dzikowiec, Kazimierz Barczak – były Burmistrz Głogowa Małopolskiego;
• podczas uroczystej konferencji wspaniały koncert pod tytułem „Potęga dźwięku” zaprezentował zespół smyczkowy składający się z uczniów i absolwentów Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle pod dyrekcją Pawła Oszajcy. Utwory Przemysława Gintrowskiego oraz Jacka Kaczmarskiego wyśpiewała wokalistka Gabriela Pięta - absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle, obecnie studentka Wydziału Jazzowego na Uniwersytecie Rzeszowskim;
• wręczone zostały również nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych "Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia" /25 osób - po jednej osobie z każdego powiatu/.
 
Laureaci:

LP.
POWIAT
(miasto na prawach powiatu)
IMIĘ I NAZWISKO LAUREATA
MIEJSCE ZAMIESZKANIA
KLASA
SZKOŁA
 1.  Miasto Krosno  Grzegorz Eugeniusz Uriasz  Krosno  Klasa II I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krośnie
 2.  Miasto Przemyśl  Marcin Hamielec  Przemyśl  Klasa III I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
 3.  Miasto Rzeszów  Weronika Czenczek  Rzeszów  Klasa III Zespół Szkół Spożywczych nr 10 w Rzeszowie
 4.  Miasto Tarnobrzeg  Wojciech Zgórski  Tarnobrzeg  Klasa III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu
 5.  bieszczadzki  Kinga Szczudlik  Ustrzyki Dolne  Klasa II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych
 6.  brzozowski  Filip Siwiecki  Krzemienna  Klasa IV Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni
 7.  dębicki  Szymon Szostak  Bobrowa Wola  Klasa III I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
 8.  jarosławski  Szymon Rachwał  Przeworsk  Klasa IV Technikum Geodezyjne w Zespole Szkół Drogowo – Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu
 9.  jasielski  Karol Haberek  Jasło  Klasa III Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle
 10.  kolbuszowski  Małgorzata Kozioł  Majdan Królewski  Klasa II Publiczne Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
 11.  krośnieński  Maciej Dudek  Humniska  Klasa II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu - Zdroju
 12.  leski  Marcelina Jankowska  Łączki  Klasa III Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi
 13.  leżajski  Kajetan Walawski  Leżajsk  Klasa III Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku
 14.  lubaczowski  Karolina Jabłońska  Folwarki  Klasa III technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Oleszycach
 15.  łańcucki  Bartosz Bardian  Łańcut  Klasa III Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Łańcucie
 16.  mielecki  Agnieszka Truniarz  Mielec  Klasa III II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
 17.  niżański  Jakub Adamiak  Ulanów  Klasa III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ulanowie
 18.  przemyski  Marek Karbowniczyn  Bircza  Klasa II Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Prałata płk. Tadeusza Dłubacza w Birczy
 19.  przeworski  Jakub Maternowski  Przeworsk  Klasa III Technikum o specjalizacji technik elektryk w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku
 20.  ropczycko-sędziszowski  Joanna Jaworek  Bystrzyca  Klasa II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim
 21.  rzeszowski  Paweł Konkol  Borek Stary  Klasa III Publiczne Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Tyczynie
 22.  sanocki  Julia Kucharska  Poraż  Klasa II Gimnazjum w Zagórzu
 23.  stalowowolski  Michał Zając  Rudnik nad Sanem  Klasa III Samorządowe Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Stalowej Woli
 24.  strzyżowski  Katarzyna Winiarska  Kobyle  Klasa III Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku
 25.  tarnobrzeski  Damian Beszczyński  Trześń  Klasa III Gimnazjum im. Jana Twardowskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sokolnikach


• z okazji srebrnego jubileuszu działalności pamiątkowe grawertony otrzymały czasopisma samorządowe, które działają nieprzerwanie już od 25 lat, a są to: Miesięcznik Samorządu i Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzyżowskiej “WAGA I MIECZ”, Dukielski Przegląd Samorządowy “DUKLA.PL” oraz Czasopismo Regionalne “GAZETA BIESZCZADZKA”.
• nagrodzono zwycięzców XVI edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, której współorganizatorem jest Tygodnik Regionalny "Nowe  Podkarpacie". Laureatami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej zostały następujące samorządy:

- w kategorii "powiat" - Powiat Stalowowolski - Starosta Stalowowolski – Janusz Zarzeczny
- w kategorii "miasta i miasta/gminy" - Miasto i Gmina Głogów Małopolski – Burmistrz Głogowa Małopolskiego – Paweł Baj
- w kategorii "gmina" - Gmina Gać - Wójt Gminy Gać – Grażyna Pieniążek

Laureaci otrzymali: statuetkę Podkarpackiej Nagrody Samorządowej oraz dyplomy.

Podczas uroczystej konferencji wręczono także wyróżnienia:

1. Za najlepszą samorządową stronę internetową:

a) w ocenie internautów najlepsze strony internetowe posiadają:
• kategoria "miasto" - Miasto i Gmina Radomyśl Wielki
• kategoria "gmina" - Gmina Tryńcza,
• kategoria "powiat" - Powiat Jarosławski;

b) w ocenie profesjonalnego jury najlepsze strony internetowe posiadają:
• kategoria "miasto" - Miasto Dynów,
• kategoria "gmina" - Gmina Trzebownisko
• kategoria "powiat" - Powiat Jarosławski.

2. Dla Liderów Samorządności (te samorządy, które kolejno w ostatnich trzech latach były nieprzerwanie nominowane do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej):
• Powiat Rzeszowski - Starosta Józef Jodłowski,
• Miasto Krosno - Prezydent Piotr Przytocki,
3. Najlepszy samorządowy fanpage na Facebook:
• kategoria "miasto" - Miasto i Gmina Sokołów Małopolski,
• kategoria "gmina" - Gmina Tryńcza
• kategoria "powiat" - Powiat Sanocki.

http://rzeszow.tvp.pl/25881762/21062016  (Zamieszczono za zgodą TVP Oddział Rzeszów)

 

012
015
019
026
032
037
039
044
045
048
053
057
060
061
069
071
074
075
079
088
097
108
113
118
122
124
129
130
133
135
138
140
148
153
162
166
169
172
176
190
193
217
221
227
260
264
297
303
305
309
310
326
329
330
331
336
341
344
346
354
356
359
362
366
407
412
414
415
418
423
435
444
446
457
459
460
463
467
469
477
489
496
502
511
513
516
518
520
Previous Next Play Pause
012 015 019 026 032 037 039 044 045 048 053 057 060 061 069 071 074 075 079 088 097 108 113 118 122 124 129 130 133 135 138 140 148 153 162 166 169 172 176 190 193 217 221 227 260 264 297 303 305 309 310 326 329 330 331 336 341 344 346 354 356 359 362 366 407 412 414 415 418 423 435 444 446 457 459 460 463 467 469 477 489 496 502 511 513 516 518 520

Zdjęcia: PSST